Wednesday , 23 January 2019 / چهارشنبه , ۳ بهمن ۱۳۹۷
خانه » آموزش » انواع بیمه مسئولیت
انواع بیمه مسئولیت

انواع بیمه مسئولیت

مسئولیت در قبال کارکنان

بیمه مسئولیت مدنی کارفرما در قبال کارکنان در بخشهای ساختمانی، عمرانی و واحدهای تولیدی صنعتی و خدماتی و پیرو آن مسئولیت در قبال اشخاص ثالث بیشترین حجم بیمه نامه های صادر را شامل شده و  علت آن نیاز مبرم تمام کارفرمایان به آن می باشد.

مسئولیتهای قراردادی

موضوع این بیمه نامه جبران خسارات مالی و جانی وارد به طرف قرارداد بیمه گذار ناشی از تعهداتی می باشد که بواسطه شرایط قرارداد، بیمه گذار در مقابل دیگران به عهده گرفته است و تعهدات مذکور تحقق نیافته است.

شرایط عمومی یا متن بیمه نامه در واقع مفاد قرارداد فیمابین بیمه گر و بیمه گزار بوده که به امضای بیمه گر رسیده و تحویل بیمه گزار می گردد.کلیه جزئیات بیمه نامه به مانند پوششها،استثنائات،وظایف و تعهدات بیمه گر و بیمه گزار،مهلت اعلام خسارت،مرجع حل اختلاف و سایر موارد در آن درج گردیده است.شرایط عمومی بسته به نوع بیمه نامه صادره می تواند یک یا چندین صفحه باشد و همچنین شرایط عمومی در هرنوع بیمه نامه ثابت می باشد.

بیمه مسئولیت عمومی

خسارت جانی و مالی وارد به اشخاص ثالث که در اثر فعالیت روزمره فرد یا افراد ایجاد می‌گردد و به‌موجب قانون، عامل زیان مسئول شناخته می‌شوند را مسئولیت عمومی می‌نامند. بیمه‌‌های مسئولیت عمومی به منظور پوشش این قبیل موارد صادر می‌شوند.

مسئولیت حرفه ای

مسولیت حرفه ای مسئولیتی است که به واسطه تخصص هر فرد مانند پزشک، مهندس طراح، ناظر و محاسب، نماینده بیمه، وکیل، کارشناس دادگستری و … بر عهده وی قرار میگیرد و برخی از انواع آن در قسمت مربوطه آمده است.

 

مسئولیت در قبال کارکنان بیمه مسئولیت مدنی کارفرما در قبال کارکنان در بخشهای ساختمانی، عمرانی و واحدهای تولیدی صنعتی و خدماتی و پیرو آن مسئولیت در قبال اشخاص ثالث بیشترین حجم بیمه نامه های صادر را شامل شده و  علت آن نیاز مبرم تمام کارفرمایان به آن می باشد. مسئولیتهای قراردادی موضوع این بیمه نامه ...

بازنگری

امتیازات کاربری: 4.95 ( 1 رای ها)
0

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*